Podczas tegorocznego sezonu branża hotelarska w Ustce nie ma jak większość na wybrzeżu powodów do zadowolenia. Wysoki sezon się kończy. Turystów coraz mniej, a przed lokalnymi przedsiębiorcami w kurorcie jedynie nadzieja na pogodny wrzesień

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Sezon na pewno jest dużo gorszy i wszyscy to odczuli - mówi Włodzimierz Wolski z Lokalnej Organizacji Turystycznej w Ustce. - Jest nieporównywalny w stosunku do poprzedniego roku. Dużą winę za taki stan rzeczy ponosi oczywiście pogoda, a raczej jej brak, który dokuczył głównie hotelarzom i restauratorom sąsiadującym z plażą.

Jednak jak podkreśla Wolski w tym roku sezon w Ustce zaczął się znacznie szybciej, bo turyści zaczęli odwiedzać kurort już od 1 lipca, a nie od połowy miesiąca ja to notowano dotychczas. - Niestety sezon szybciej też się skończył. Po 15 sierpnia turystów jest już mniej - dodaje.

Według statystyk prowadzonych przez Informację Turystyczną najlepszym dniem turystycznym w Ustce był 20 lipca.

Natomiast sezon dla gospodarstw agroturystycznych w dużej mierze był uzależniony od ich indywidualnej oferty.
- Gospodarstwa agroturystyczne, które oprócz podstawowej oferty mają taką, którą można realizować bez względu na pogodę nie miały powodów do narzekania - zaznacza Wolski. - Znacznie gorzej notują ten sezon gospodarstwa, które oferują jedynie noclegi.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!