Karate Kyokushin - Wojownicy z Ustki

jj
W Lipnie odbyły się MIstrzostwa Polski Zachodniej Seniorów i Juniorów Młodszych. W zawodach uczestniczyło 170 zawodników z 25 klubów. Międzyszkolny Klub Karate Kyokushin z Ustki reprezentowało dziewięciu zawodników.

W Lipnie odbyły się MIstrzostwa Polski Zachodniej Seniorów i Juniorów Młodszych. W zawodach uczestniczyło 170 zawodników z 25 klubów. Międzyszkolny Klub Karate Kyokushin z Ustki reprezentowało dziewięciu zawodników. Ustczanie wywalczyli siedem medali - cztery w kategorii seniorów i trzy juniorów młodszych. Wśród juniorów młodszych w kategorii do 70 kg III miejsce wywalczył Patryk Piszczek. Jego brat Kamil Piszczek również musiał zadowolić się brązowym medalem, tyle że w kategorii powyżej 75 kg. Brązowym medalistą juniorów młodszych w kategorii do 75 kg został także Damian Ślędak. Na uwagę zasługuje wspaniały pokaz kata w wykonaniu Łukasza Cichy, który minimalnie przegrał rywalizację o miejsce na podium. Wśród seniorów wspaniale spisała się Agata Milczewska zdobywając III miejsce w kategorii kumite kobiet powyżej 55 kg, oraz tę samą lokatę w kategorii light contact kobiet. Dramatyczną walkę o III miejsce stoczył Łukasz Janik w kategorii kumite open light contact mężczyzn. Łukasz stoczył pięć walk, wygrywając trzy. Siódmy - srebrny medal w kategorii kata kobiet wywalczony został przez siostrę Łukasza - Kamilę Janik. Nad przygotowaniem zawodników MKKK czuwał sensei Artur Wdowiarek II DAN.