Dwie okazje do świętowania w Parku 1000-lecia w Chojnicach. Biegacze pokonali 5 km [WIDEO]

Maria Sowisło
od 7 lat
Ponad 60 osób wzięło udział w piątej edycji Biegu dla Zbyszka. Biegacze wspominali kolegę Zbyszka Wiśniewskiego oraz świętowali 104. rocznicę powrotu Chojnic do ojczyzny. Choć wyłonieni zostali zwycięzcy, to wygranym jest każdy z biegaczy. Pogoda nie rozpieszczała.

Piąty Bieg dla Zbyszka to przede wszystkim upamiętnienie Zbigniewa Wiśniewskiego z Sekcji Biegowej Florian w Chojnicach. Kto go znał, wie że kochał bieganie a miłością zarażał każdego kogo spotkał.

- To był lokalny pasjonata i patriota, największy propagator biegania. Miał na swoim koncie 1000 biegów. Biegał do 80 lat. Wspaniały człowiek. Ciągle o nim pamiętamy - mówi organizator biegu Krzysztof Dziadczyk z Sekcji Biegowej Florian w Chojnicach.

Na starcie stawiło się dokładnie 61 osób w różnym wieku. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zdobyła Renata Lietz przed Karoliną Szmaglińską i Iwoną Czarnowską. Wśród mężczyzn zwyciężył Krzysztof Jurak. Drugie i trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajęli Tomasz Kryzel i Artur Kułakowski. Najmłodszym zawodnikiem była Zuzanna Bronka, a najstarszym Ryszard Senetelli.

Trasa biegu wyznaczona była w Parku 1000-lecia w Chojnicach i miała 5 kilometrów długości. Bieg dla Zbyszka to przede wszystkim spotkanie miłośników spędzania wolnego czasu w ten właśnie sposób. I choć spacerowiczów nie było dużo ze względu na deszcz, wszyscy zgodnie podziwiali biegaczy.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!