Polecamy

Ferie 2019 w PMDK w Miastku © Fot. PMDK
[1/20]

Ferie 2019 w PMDK w Miastku

Najmłodsi mieszkańcy województwa pomorskiego 11 stycznia rozpoczęli czas odpoczynku- zaczęły się ferie zimowe. Program w Ustce przygotowany został przez Dom Kultury, Bibliotekę Miejską, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Aktywności Twórczej i stanowi bogatą ofertę zajęć zarówno dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.
W Domu Kultury będzie okazja by poznawać baśniowe kino, albo tajniki rzeźby z papieru. Będzie też można uczestniczyć w wirtualnym Świecie Gier, w warsztatach fotograficznych czy też brać udział w tworzeniu filmu animowanego. Inną ofertą jest wycieczka do Darłowa, a więc miasta, w którym na tutejszym zamku wiele lat spędził książę Eryk, który był królem połączonych Danii, Szwecji i Norwegii, jednak we wszystkich państwach został zdetronizowany, gdyż podwyższał podatki, i w wyniku jego polityki pogorszyła się sytuacja gospodarcza. Przystąpił do łupienia bałtyckich statków, a później wrócił do Darłowa, wówczas stolicy Księstwa Słupskiego, gdzie w kościele znajduje się jego nagrobek.

W Bibliotece Miejskiej będzie można np. uczestniczyć w warsztatach tworzenia książki, grafiki komputerowej czy szycia ręcznego, a także, jak często w Bibliotece, grać w gry planszowe.
Z kolei Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje np. zajęcia biegowe pod kierunkiem ekspertki z Usteckiej Szkoły Biegania, wizytę na lodowisku czy zwiedzanie Bunkrów Blüchera, a wreszcie spotkanie z sędzią piłkarskim.
Bałtycka Galeria Sztuki proponuje ze swej strony warsztaty w pracowni rzeźby i ceramiki.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego: http://www.ustka.pl/pl/news/content/4895Najnowsze wiadomości

reklama