I Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego Dzieci i Młodzieży Curver Cup –Ustka 2013

Hubert Bierndgarski
W ostatnią sobotę lata tj. 31 sierpnia na kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce odbył się pierwszy zorganizowany przez Usteckie Towarzystwo Tenisowe Turniej Tenisa Ziemnego Dzieci i Młodzieży, którego sponsorem była Firma Curver.

W turnieju wzięło udział 20 zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach. Do udziału w turnieju zgłosili się głównie zawodnicy z Ustki i Słupska. Uczestnikami zawodów byli także młodzi adepci tenisa z Warszawy i Sulejówka, którzy wraz z rodzicami kończyli właśnie swój wakacyjny pobyt w Ustce.
Organizatorzy musieli zmierzyć się z kapryśną pogodą, ale poziom sportowy spotkań oraz zacięta rywalizacja zrekompensowały deszczowe niedogodności.
W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Weronika Krupko (Słupsk), która w imponującym stylu wygrała wszystkie swoje spotkania tracąc zaledwie dwa gemy. Drugie miejsce zajęła Sara Twardowska (Słupsk). Trzecie przypadło w udziale Kai Dropko (Słupsk), a czwarta była Marysia Sosnowska (Sulejówek).

W kategorii chłopców starszych (14-16 lat) pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Sulewski z Ustki. Drugie miejsce zajął Adam Wszółkowski reprezentant Usteckiego Towarzystwa Tenisowego, a trzecią lokate zajął słupszczanin Jan Pankiewicz. W tej grupie rozgrywkowej oglądać można było dojrzały tenis z pięknymi wymianami z głębi kortu. Mocną stroną każdego z zawodników był serwis.

Najsilniej obsadzoną kategorią była kategoria chłopców młodszych (10-13 lat). Zawodnicy rywalizowali początkowo w dwóch grupach, a następnie stoczono pojedynki finałowe o 1 i 3 miejsce.
Ostatecznie zwycięzcą został Tomek Wszółkowski reprezentujący Usteckie Towarzystwo Tenisowe, który w walce o pierwsze miejsce pokonał wynikiem 6:3 Pawła Olejarczyka z Warszawy. Mecz stał na wysokim technicznym poziomie i obfitował w dużą liczbę ciekawych zagrań. W walce o trzecie miejsce po zaciętym pojedynku wygrał nieznacznie stosunkiem gemów 7:5 Janek Mojsiewicz (Redzikowo), który pokonał Maxa Retkiewicza (Słupsk). Max prowadził już w meczu 5:2 ale ostatecznie uległ 5:7. W spotkanie włożył wiele serca i zaangażowania, a jego sportowa postawa może być przykładem dla wielu młodych tenisistów.

Usteckie Towarzystwo Tenisowe składa serdeczne podziękowania Firmie Curver za wsparcie turnieju oraz Dyrektorowi OSiR Stanisławowi Podlewskiemu wraz z pracownikami za współpracę oraz udzieloną pomoc.
Organizatorzy Gratulują wszystkim zawodnikom i dziękują za sportową walkę. Dziękują też rodzicom, którzy towarzyszyli swoim pociechom, zapraszając jednocześnie na kolejne tenisowe potyczki w Ustce.