Jantar Ustka przegrywa z Gwiazdą Karsin 1:3 [zdjęcia]

KAN
Jantar przegrał niedzielny mecz na inaugurację wiosennych rozgrywek IV ligi pomorskiej z Gwiazdą Karsin 1:3 (1:0)

Mecz rozgrywano w niedzielę na sztucznym boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji. Aby się utrzymać w IV lidze Jantar Ustka pilnie potrzebuje ligowych punktów. Wydawało się, że cel ten jantarowcy osiągną już na inaugurację rundy wiosennej w meczu z Gwiazdą Karsin, zespołem przeciętnym, bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie się w IV lidze. Już w pierwszej minucie bramkarz Jantara Bartłomiej Wojtanowski uratował swój zespół od utraty gola. Potem to jednak Jantar dominował. Maciej Miecznikowski najpierw zmarnował dobrą sytuację, ale niedługo później po świetnym podaniu Bartłomieja Oleszczuka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował szansy.

Swojej przewagi Jantar nie potwierdził kolejnymi golami. Od ok. 50 minuty gracze Jantara całkiem opadli z sił, co rywale bezwzględnie wykorzystali. Lepiej operowali piłką i byli bezwzględnie skuteczni wykorzystując liczne błędy gospodarzy.

Po tej porażce Jantar Ustka pozostaje na przedostatnim, 17 miejscu w tabeli IV ligi pomorskiej z dorobkiem zaledwie 9 punktów po 18 rozegranych meczach.