Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogoda w Ustce i regionie. Anomalie cieplne, sztorm na Bałtyku

Marcin Wójcik
Marcin Wójcik
Jest ciepło i wietrznie. Na Bałtyku sztorm. Niedziela, 16 lutego to był dziwny wieczór w Ustce i Słupsku. Najpierw rozpędzał się wiejący coraz silniej wiatr, a później rozpędzały się wskazówki meteorologicznych termometrów.
Jest ciepło i wietrznie. Na Bałtyku sztorm. Niedziela, 16 lutego to był dziwny wieczór w Ustce i Słupsku. Najpierw rozpędzał się wiejący coraz silniej wiatr, a później rozpędzały się wskazówki meteorologicznych termometrów. Mariusz Jasłowski
Były już w lutym większe anomalie, ale pogoda w regionie w niedzielę 16 lutego wieczorem zachowała się dość dziwnie.

Jest ciepło i wietrznie. Na Bałtyku sztorm. Niedziela, 16 lutego to był dziwny wieczór w Ustce i Słupsku. Najpierw rozpędzał się wiejący coraz silniej wiatr, a później rozpędzały się wskazówki meteorologicznych termometrów. Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Słupsku ich punkty pomiarowe wskazywały od 20 gwałtowny wzrost ciepła. W Ustce słupek rtęci osiągnął ok. 22 16,2 st. C, aby nieomal „po chwili” w ciągu niespełna dwóch godzin do północy zjechać do 8,2 st. C. W Słupsku temperatura wieczorem osiągała 15 stopni. - Za te wysokie stosunkowo temperatury odpowiedzialny jest silmy wiatr wiejący z południa. Nie tylko przesuwa masy ciepłego powietrza ale i blokuje wschodnie, zimne wyże – mówi Krzysztof Ścibor z biura pogody Calvus.

Macie dosyć upału? Bywało już gorzej! Rekordy temperatur w Polsce
Temperatury ponad 16 stopniowe w lutym są na pewno wyjątkowe, ale były wyższe anomalie. 25 lutego 1990 roku meteorolodzy zanotowali w Polsce 21,2 stopni w Makowie Podhalańskim i 20,6 w Tarnowie. Dla porównania warto też przytoczyć rekordowe wskazania dla lutego dla najniższych temperatur. 11 lutego 1929 roku zanotowano w Olkuszu -40,9 stopnia, a 28 lutego 1963 w Sanoku -38,6.

Tymczasem na Bałtyku sztorm. W południowej części morza powieje co najmniej przez trzy dni. Rozległa zatoka związana z niżem z ośrodkami 960 hPa nad północną Norwegią i 956 hPa nad Morzem Północnym odsuwa się na wschód. Wiatr południowo-zachodni 7 do 8, miejscami porywy 9 w skali B. Stan morza 5. Temperatura powietrza około 7°C. Woda w Bałtyku ma obecnie ok., 5,5 stopnia.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pogoda w Ustce i regionie. Anomalie cieplne, sztorm na Bałtyku - Ustka Nasze Miasto

Wróć na ustka.naszemiasto.pl Nasze Miasto