Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa budowa hotelu przy ul. Żeromskiego w Ustce

AT, MW
Trwa realizacja inwestycji na terenie byłego "Ogródka Jordanowskiego", czyli placu zabaw dla dzieci na rogu ul. Chopina i  ul. Żeromskiego w Ustce. Powstanie w tym miejscu hotel.
Trwa realizacja inwestycji na terenie byłego "Ogródka Jordanowskiego", czyli placu zabaw dla dzieci na rogu ul. Chopina i ul. Żeromskiego w Ustce. Powstanie w tym miejscu hotel. Mariusz Jasłowski
Trwa realizacja inwestycji na terenie byłego "Ogródka Jordanowskiego", czyli placu zabaw dla dzieci na rogu ul. Chopina i ul. Żeromskiego w Ustce. Powstanie w tym miejscu hotel.

Zaniedbany teren został zagospodarowany
Przez ostatnie lata, ten pusty zaniedbany plac tylko szpecił okolice. Tylko w lato pojawiało się nawiązanie do jego wcześniejszego przeznaczenia i powstawał park rozrywki z kolejkami i karuzelami. W latach przedwojennych Ogródki Jordanowskie były bardziej parkami, miejscami zieleni, które stwarzały dzieciom i młodzieży warunki sprzyjające ich pełnemu rozwojowi fizycznemu, społecznemu i psychicznemu. W czasach zaborów były to miejsca zabaw zespołowych, tematycznych i sprawnościowych, w trakcie których "przemycano" wątki patriotyczne. W czasach powojennych zaprzestano zakładania kosztownych botanicznych ogrodów jordanowskich, ograniczając powierzchnię do znanych współcześnie placów zabaw, pozbawionych najczęściej zieleni. Na naszym usteckim zieleni nie brakowało.

CZYTAJ TEŻ

Powstanie hotel
Teraz w tym miejscu powstanie nowoczesny wielopiętrowy hotel z restauracjami i strefami SPA. Prace budowlane rozpoczęły się od palowania i wzmacniania gruntu nowoczesną metodą CFA, czyli po polsku pale FSC - formowane świdrem ciągłym. W wielu krajach niemal całkowicie zastąpiły tradycyjne pale wbijane z powodu braku wibracji, wstrząsów i niskiego hałasu podczas wykonywa.Taka ściana palowa, umożliwi zrobienie głębokich wykopów pod fundamenty i piwnice, bez zagrożenia dla sąsiednich budowli. Teren nie jest duży, także na pewno inwestor będzie chciał go maksymalnie wykorzystać w pionie. Specjalna nawiertnica wierci na raz dwa otwory na głębokość ok. 8 m, a świder, wkręcając się w grunt, rozpycha go na boki, a częściowo wynosi na powierzchnię terenu.

Po osiągnięciu zaplanowanej głębokości świder jest podciągany z równoczesnym wtłaczaniem przez rurę rdzeniową świdra specjalnie dobranej mieszanki betonowej. Dlatego jak widzicie na zdjęciach na placu budowy stanęła cała konstrukcja automatycznej betonowni z pompami. Po zalaniu otworem, najczęściej wciska się szkielet zbrojeniowy z pospawanych w prętów, ale w tym przypadku są to długie na 7 m dwuteowniki, z których każdy waży pół tony. Oczywiście będziemy przekazywać informacje z kolejnych etapów budowy.

Masz stare zdjęcie tego placu zabaw w Ustce ? Prześlij na adres [email protected]

Dach usteckiego dworca z koroną. Wieżyczka wróciła na swoje miejsce

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ustka.naszemiasto.pl Nasze Miasto