Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Trwa II Zlot Starych Pojazdów Wojskowych "Kierunek Ustka"

Redakcja
Wczoraj (29 lipca) rozpoczął się II Zlot Starych Pojazdów Wojskowych "Kierunek Ustka". Na terenie Bunkrów Blüchera czekają atrakcje nie tylko dla miłośników militariów. Impreza potrwa do 2 sierpnia.
Wczoraj (29 lipca) rozpoczął się II Zlot Starych Pojazdów Wojskowych "Kierunek Ustka". Na terenie Bunkrów Blüchera czekają atrakcje nie tylko dla miłośników militariów. Impreza potrwa do 2 sierpnia. Mariusz Jasłowski
Wczoraj (29 lipca) rozpoczął się II Zlot Starych Pojazdów Wojskowych "Kierunek Ustka". Na terenie Bunkrów Blüchera czekają atrakcje nie tylko dla miłośników militariów. Impreza potrwa do 2 sierpnia.

Impreza mniejsza, ale ciekawa
Tegoroczny zlot jest mniejszy, ze względu na okoliczności pandemii. Organizatorzy zapewniają jednak, że będzie równie ciekawie, jak w ubiegłym roku. W ramach imprezy uczestnicy mogą wziąć udział w prezentacjach pojazdów, przejażdżkach oraz zobaczyć rekonstrukcję niewielkiej sceny batalistycznej, czy codziennego funkcjonowania żołnierzy w bunkrach.

- Każdego dnia wydarzenia, od 17.15 będziemy prezentować pojazdy, które do nas przyjadą. Opowiemy o nich najważniejsze szczegóły oraz ich historie, które w większości przypadków są bardzo ciekawe

- mówi Marcin Barnowski, organizator wydarzenia. Na zlot przybyła również niemiecka historyczna grupa rekonstkrukcyjna, która brała udział w zdjęciach do kilku dużych produkcji filmowych - Warto dodać, że grupa ta uczestniczyła w organizowanych dotychczas w Słupsku rekonstrukcjach powstania warszawskiego. Oczywiście w roli Niemców - słyszymy.

Rekonstrukcja sceny batalistycznej, poszukiwani ochotnicy
- Planujemy również odtworzenie niewielkiej sceny batalistycznej, nawiązującej pośrednio do powstania warszawskiego. Niestety, w tej chwili mamy do dyspozycji tylko rekonstruktorów niemieckich i brakuje osób, które mogłyby wcielić się w role powstańców. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do kontaktu - mówi Barnowski. W przeciwieństwie do pozostałych atrakcji zlotu, wstęp na rekonstrukcję będzie biletowany - Chcemy uniknąć tłumów, poza tym w ubiegłym roku również organizowaliśmy takie rekonstrukcje z niewielkim rozmachem - słyszymy.

Od 29 lipca do 2 sierpnia trwać będzie II Zlot Starych Pojazdów Wojskowych "Kierunek Ustka". Na terenie Bunkrów Blüchera czekać będą atrakcje nie tylko dla miłośników militariów. Na zdjęciach: zlot w ubiegłym roku

II Zlot Starych Pojazdów Wojskowych "Kierunek Ustka"

Pojazdy czekają na miłośników
Główną atrakcją zlotu pozostają oczywiście pojazdy, które w tym czasie można obejrzeć w Ustce - Lista może jeszcze ulec zmianie, ale już w tej chwili jest imponująca - mówi Marcin Barnowski. Na miłośników militariów czekać więc będą czołgi (m.in. Alvis Stormer czy francuski AMX-13), pojazd opancerzony SKOT OT-64, ciężarówki (m.in. Star 66, Ural 375D, Unimog 404), samochody terenowe (Willys M38A1, UAZ 469B, GAZ 69, Iltis) oraz motocykle (Ural M-61, M-72 i K-750).

Zobacz też: Zlot mustangów 2018. Piękne auta w Ustce

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ustka.naszemiasto.pl Nasze Miasto