Parkometry funkcjonują już w wielu miastach Parkometry funkcjonują już w wielu miastach

Parkometry funkcjonują już w wielu miastach. W miejscowościach taki jak Sopot opłata za parkowanie obowiązuje do godziny 20. Podobne rozwiązanie chce wprowadzić Ustka. (© Dominika Dankowska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dla kurortu to łatwy zarobek. Oblegane przez kierowców uliczki przy dojścia do plaży maja zostać objęte płatna strefą parkowania

Płatne parkowanie miałoby obowiązywać od 15 czerwca do 15 września w godzinach od 8 do 20. W strefie miałoby stanąć dziesięć parkometrów, a swoim zasięgiem objęłaby ulice, które w sezonie letnim są najbardziej oblegane przez turystów. Są to ulice Marynarki Polskiej od Grunwaldzkiej do Czerwonych Kosynierów, Zaruskiego, Beniowskiego, Żeromskiego, Leśną oraz Mickiewicza od Kopernika do Leśnej.

Parkowanie w usteckiej strefie nie będzie należało do tanich. Za pierwsze pół godziny trzeba będzie zapłacić 1,5 zł, a za godzinę 3 zł. brak biletu parkingowego będzie się równał opłacie w wysokości 50 zł. Za 80 zł będzie można wykupić miesięczny abonament. Kierowcy, którzy mieszkają w strefie za miesiąc parkowania pod domem zapłacą 10 zł.

Podobne ceny są w strefie płatnego parkowania w Sopocie. Tam też płatny parking obowiązuje do godziny 20. Z tymże w trójmiejskim kurorcie opłaty pobiera się dopiero od godziny 10.

Zobacz, ile jest za parkowanie w innych miastach


Decyzja o tym, w już od najbliższego sezony letniego w kurorcie będzie obowiązywała strefa zapadnie na sesji rady miasta 24 lutego.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!