Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ustka ma nowe szlaki turystyczne. Kurort zaprasza na miejskie wędrówki

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Obiekty widoczne na zdjęciach będzie można zobaczyć, spacerując wyznaczonymi szlakami.
Obiekty widoczne na zdjęciach będzie można zobaczyć, spacerując wyznaczonymi szlakami. Łukasz Capar
Szlak Portowy, Szlak Dawnej Ustki czy Szlak Uzdrowiskowy. To turystyczna nowość na mapie miasta.

- Na terenie naszego miasta powstały nowe szlaki turystyczne. Przy ich tworzeniu uwzględniono przede wszystkim potrzeby pieszych, rowerzystów, biegaczy i miłośników nordic walking. Łącznie wytyczono pięć szlaków oznaczonych symbolem ryby

- informuje Eliza Mordal, rzeczniczka usteckiego ratusza.

Pierwszy z nich to Szlak Portowy (czarny). Zaczyna się po zachodniej stronie kładki. Trasa wiedzie na południe ulicą Bohaterów Westerplatte obok żurawika portowego, spichlerza i magazynu spirytusu. Ten ostatni to pozostałość po czasach, kiedy Ustka była ważnym eksporterem tego alkoholu. Długość szlaku to około 3 km.

Szlak Dawnej Ustki (czerwony) wybiorą miłośnicy poznawania historii. Spacer prowadzi ulicami starej Ustki z różnorodną zabytkową zabudową - od rybackich domów w czarno-białą kratę po wille z przełomu XIX i XX wieku. Szlak jest okrężny - zaczyna się i kończy u zbiegu ulic Marynarki Polskiej i Czerwonych Kosynierów w sąsiedztwie Muzeum Ziemi Usteckiej. Jego długość to około 2,5 km.

CZYTAJ TEŻ

Kolejna trasa to Szlak Uzdrowiskowy (niebieski), który prowadzi od tężni do latarni morskiej. Jego miejska część wiedzie ulicami Ustki, a część przyrodnicza terenami leśno-parkowymi. Szlak kończy się na Promenadzie Nadmorskiej. Jego długość to około 6,5 km.

Szlak Uroczysko (zielony) jest polecamy wszystkim, którzy chcą zaczerpnąć zbawiennych dla zdrowia sosnowych olejków eterycznych. To spacer nadmorskim lasem, rozciągającym się po zachodniej stronie Ustki. Długość szlaku to około 6 km.

CZYTAJ TEŻ

Ciekawym przyrodniczo jest także Szlak Buczyna nad Słupią (żółty). Trasa prowadzi przez jedyny w obrębie miasta rezerwat przyrody - Buczyna nad Słupią.

- Warto go obejść, żeby zobaczyć różnorodne ekosystemy przyrodnicze zgrupowane na relatywnie niewielkim obszarze. Są tu grądy, olsy, łęgi, a także rozmaite typy lasów bukowych. Te piękne, monumentalne i ozdobne drzewa nazywane są niekiedy „leśnymi katedrami”

- zachęca Eliza Mordal.

Szlak prowadzi przez trudno dostępne tereny rezerwatu przyrody. Jego długość to około 3 km.

Szczegółowy opis wszystkich tras dostępny na turystycznej stronie miasta: visit.ustka.pl

Zobacz także: W Ustce powstaną tężnie solankowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na ustka.naszemiasto.pl Nasze Miasto