Ustka - miasto nie tylko dla turystów

Materiał informacyjny fajnewczasy.pl
Udostępnij:
Jedną z polskich, nadmorskich miejscowości, która cieszy się niesłabnącą popularnością, jest Ustka i okolice. Co warto zobaczyć? Atrakcji w Ustce, jak i wokół Ustki nie brakuje. Rozwinięta baza hotelowa to kolejny atut, który przyciąga tłumy. Sprawia to, że zaplanowanie weekendowej wycieczki lub dłuższego turnusu to pomysł wart zrealizowania w pojedynkę, z partnerem, przyjaciółmi, a nawet z całą rodziną.

Ustka - gdzie jej szukać na mapie?

Szukając Ustki na mapie Polski skieruj swoją uwagę na kierunek północny, a konkretnie na województwo pomorskie. Śledząc linię Morza Bałtyckiego znajdź rzekę Słupia, która wpada do morza. Warto wiedzieć, że od zachodniej strony miasta do morza uchodzi też strumień Czarna. Ustka leży w powiecie słupskim na Wybrzeżu Słowińskim, które jest najbardziej wysuniętą na północ częścią Pobrzeża Koszalińskiego.

Popularność Ustki - skąd wynika?

Ustka to miejscowość położona w województwie pomorskim, co sprawia, że cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wielu turystów z Polski, ale nie tylko. Historyczna zabudowa i malowniczy krajobraz są zasługą tego, że Ustka należała kiedyś do historycznego Pomorzą Zachodniego, a obecnie przynależy lokalizacyjnie do Wybrzeża Słowińskiego, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Co więcej, Ustka to miasto portowe i uzdrowiskowe, które wyróżnia także występowanie kąpielisk morskich.

Uzdrowiska w Ustce

Charakterystyczny mikroklimat przyciąga do Ustki osoby, które znają zalety klimatu o właściwościach leczniczych. W Ustce występują takie surowce naturalne jak solarna 3,43% chlorkowo-sodowa, jodkowa i hipotermalna, a także występują złoża torfu leczniczego. Miejscowości uzdrowiskowe kojarzą się głównie z odpoczynkiem lub rehabilitacją. Ustka należy do jednych z nich, a sieć uzdrowisk tworzy 6 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Tworzą ją 4 sanatoria, 3 zakłady przyrodolecznicze i przychodnia uzdrowiskowa. Leczy się w nich między innymi choroby ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, kardiologiczne, układu nerwowego i górnych dróg oddechowych.

Kąpieliska w Ustce

Wyznaczone miejsca do kąpieli w strzeżonych miejscach, czyli kąpieliska to w Ustce, to dwie letnie plaże: Ustka Wschód i Ustka Zachód. Łącznie o długości 700 metrów linii brzegowej stanowią idealne miejsce do kąpieli wodnych, spacerów czy spędzania czasu. Co ważne, kąpieliska w Ustce spełniają wymogi jakościowe dla wody w kąpielisku narzucone przez Unię Europejską.

Atrakcje dla turystów w Ustce

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Ustce to latarnia morska i Bunkry Blüchera. Widok z latarni zachwyca a ciekawostki na miejscu w przystępny sposób pokazują odległe czasy. Bunkry Blüchera to natomiast kompleks historyczno-edukacyjny, który powstał dzięki wykorzystaniu świetnie zachowanych niemieckich bunkrów powstałych w latach 30-tych XX wieku. Zwiedzający mogą poczuć wyjątkową atmosferę fortyfikacji, a miejsce jest przystosowane do odwiedzin całej rodziny. Dla kuracjuszy obowiązkowym miejscem spacerów jest Tężnia Solankowa i ścieżki wzdłuż plaż, gdzie można miło spędzić czas i pooddychać czystym powietrzem. Będąc w Ustce warto odwiedzić także Promenadę Nadmorską, która została utworzona w 1875 r. Obecnie jest to deptak, wzdłuż którego uliczek znajdują różne restauracje i pensjonaty.

Gdzie spać i jakie kwatery wybrać w Ustce?

Rozwinięta baza noclegowa Ustki sprawia, że odwiedzający turyści i kuracjusze mają wiele ofert do wyboru. Szczególnie polecamy miejsca noclegowe przy plaży, np. domki, pensjonaty, domy wczasowe lub apartamenty z pięknym widokiem. Dla osób ceniących komfort najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się wille lub hotele z obsługą. Osoby, które szukają bardziej ekonomicznych rozwiązań powinny sprawdzić kwatery prywatne, mieszkania lub ośrodki wypoczynkowe, które mimo oddalenia od plaży, stanowią dobrą bazę noclegową – wygodnym sposobem znalezienie odpowiadającego nam noclegu jest wykorzystanie w tym celu portali turystycznych, które prezentują bogaty katalog obiektów noclegowych, np. portal fajnewczasy.pl.

Ustka i okolice - co warto zobaczyć?

Jeśli zastanawiasz się, czy będąc w Ustce warto skorzystać z możliwości obejrzenia innych okolicznych miast, to odpowiedź jest prosta… Oczywiście, że tak! Atrakcji turystycznych w okolicy Ustki nie brakuje, a wśród nich między innymi Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, gdzie można poznać historię Kaszub. W malowniczej miejscowości o nazwie Rowy polecamy warto zobaczyć latarnię morską i Kościół w stylu Neoromańskim, który powstał z ciosanych głazów. Dla osób, które planują np. weekend w Ustce idealnym pomysłem jest zwiedzanie miasta i okolicznych miejsc, a także Słowińskiego Parku Narodowego, czyli popularnych ruchomych wydm.

Dodaj ogłoszenie