MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ustka musi oddać Malkowi 11 mln zł

Redakcja
11 mln zł - taką kwotę Urząd Miasta w Ustce musi zapłacić prywatnemu biznesmenowi Jerzemu Malkowi. Zapłata to efekt wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, który rozpatrywał skargę Malka.

Chodzi o działkę przy ulicy Wczasowej, które Malek za 6 mln zł kupił w 2007 roku od miasta. Okazało się jednak, że mimo iż jest właścicielem działek (w 2006 roku kupił jeszcze jeden grunt) nie może zabudować ich tak, jak chciał. Dodatkowo okazało się również, że część działki musi być dostępna dla wszystkich. Skierował więc sprawę do sądu. Jednocześnie zaskarżył plan przestrzenny dotyczący tych terenów. Plan przestrzenny jest już unieważniony, a teraz po kilku latach Malek wygrał w sądzie (wcześniej dwie rozprawy przegrał, ale Naczelny Sąd Administracyjny nakazał sprawę rozpatrzyć jeszcze raz przez WSA w Gdańsku).
Prawomocny wyrok NSA z Gdańska zapadł 31 lipca. Nakazuje on miastu wypłacenie biznesmenowi kosztów zakupu działki i odsetek. Łącznie to prawie 11 mln zł. Przedsiębiorca musi jednak zwrócić do miasta zakupione grunty.
- Dla mnie urzędnicy na własne życzenie strzelili sobie z dłoni w twarz - mówi Jerzy Malek - Wielokrotnie proponowałem ugodę w tej sprawie, ale miasto tego nie chciało.
Malek powiedział również, że może uda mu się porozumieć z miastem i poczeka do czasu, aż radni uchwalą budżet na 2015 rok. Czeka również na to, kto zostanie nowym burmistrzem miasta. (wybory samorządowe planowane są na listopad tego roku). Po wyborach podejmie decyzję, czy iść do komornika, czy też szukać wspólnie rozwiązania.
Rozwiązania problemu szukają już jednak urzędnicy w usteckim magistracie. Burmistrz nakazał wprowadzenie oszczędności (miasto nie ma tak dużej zdolności kredytowej). Przygotowane zostaną nowe nieruchomości na sprzedaż. Pojawia się również pomysł prywatyzacji jednej z miejskich spółek. Oczywiście na sprzedaż wystawione zostaną również grunty, które Malek zwróci do miasta.
Do sprawy wrócimy.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ustka.naszemiasto.pl Nasze Miasto