Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Ustce na dobre zadomowiły się bobry (zdjęcia)

AT
W Ustce na dobre zadomowiły się bobry
W Ustce na dobre zadomowiły się bobry AT
W Ustce na małej rzeczce koło OSiR-u rozgościła się rodzina bobrów. Tradycyjnie buduje tam swoje tamy i powala drzewa. Ten największy europejski gryzoń, na strudze zwanej kiedyś Młynarką, wybudował kaskadę dwóch tam widocznych na zdjęciach oraz wykopał w skarpie podziemny tunel z jamą, legowiskiem.

W poprzednim roku 50 m dalej, miał zbudowane typowe żeremie, którego ślady widoczne są do dzisiaj. Przypatrzcie się na kolejnych zdjęciach, śladom na drzewach i leżącym na ziemi wiórom drewna. Wyobraźcie sobie, jak wielkie, twarde i wytrzymałe ma zębiska, siekacze. ( jak spotkacie bobra, spytajcie się go o telefon do jego dentysty ;) ) Zwykle na stanowisku żyje jedna rodzina, w skład której wchodzą rodzice i maksimum dwa pokolenia potomstwa – w sumie do 4–10 osobników.

Na przełomie XIX i XX wieku bóbr w Polsce prawie wyginął .Jego populacja została odtworzona poprzez sprowadzenie dorosłych osobników z terenu ZSRR. Prowadzona do 2000 roku reintrodukcja bobra spowodowała zasiedlenie całego terenu Polaki, oprócz wysokich terenów górskich.

W Polsce bóbr europejski objęty jest ochroną, ale dopuszcza się wyłapywanie i odstrzał na terenach, gdzie czynią zbyt wielkie szkody.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Ustce na dobre zadomowiły się bobry (zdjęcia) - Głos Pomorza

Wróć na ustka.naszemiasto.pl Nasze Miasto