Drugi etap przebudowy ulicy Polnej w Ustce. Inwestycja warta 12,7 mln zł

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Rozpocznie się II etap przebudowy ulicy Polnej w Ustce
Rozpocznie się II etap przebudowy ulicy Polnej w Ustce Mariusz Jasłowski
Udostępnij:
Wszystko wskazuje na to, że tym razem pomyślnie zakończy się postępowanie przetargowe na II etap przebudowy ulicy Polnej w Ustce. Ofertę złożył tylko jeden wykonawca, a miasto ma pieniądze, żeby inwestycję sfinansować.

Na II etap przebudowy ulicy Polnej Ustka zamierzała przeznaczyć 13,4 mln zł. Tymczasem w przetargu, który odbył się w pierwszej dekadzie stycznia, pojawiły się oszczędności. Jedyny oferent – spółka Krężel z Kobylnicy – złożył ofertę w wysokości 12 550 433,67 zł. Oficjalnie przetarg nie został rozstrzygnięty, ponieważ należy jeszcze uzupełnić dokumentację, ale wiadomo, że tym razem pieniędzy na realizację zadania wystarczy. Po podpisaniu umowy spółka wykona przebudowę w ciągu 13 miesięcy.

II etap przebudowy obejmuje swoim zakresem odcinek drogi o długości 784,80 m - od skrzyżowania z ulicą Rzeczną do skrzyżowania z ulicą Kolorową. Zostaną wykonane: rozbiórka istniejących nawierzchni, kanalizacja deszczowa, jezdnia, chodniki, ścieżka rowerowa, miejsca postojowe, zjazdy, kanał teletechniczny, przebudowa oświetlenia, wycinka drzew i nasadzenia.

Na przebudowę ulicy Polnej miasto ogłosiło przetarg już w czerwcu 2021 roku. Jednak chętnych do realizacji tego zadania nie było. Kwota, jaką Ustka wtedy dysponowała, to 6 822 800 zł. Do upływu terminu składania ofert nie złożono ani jednej. W lipcu przetarg unieważniono. Po tym miasto na przebudowę Polnej otrzymało z Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład 12 920 000 złotych dofinansowania.

Pierwszy etap inwestycji – od ulicy Darłowskiej do ulicy Rzecznej - zakończył się w listopadzie 2020 roku. Wtedy Ustka otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,7 mln zł z dofinansowaniem ponad 856 tys. zł. Drugi etap kosztorysowo okazał się znacznie droższy, bo odcinek ulicy jest dłuższy - od ulicy Rzecznej do Kolorowej, częściowo „pod górkę” i panują tu zupełnie inne warunki techniczne.

Miasto natomiast chciało oszczędzić część rosnących przy drodze starych drzew. Potencjalni wykonawcy przed poprzednim przetargiem zwracali uwagę na wysokie koszty ochrony drzew w czasie remontu drogi. Teraz Ustka z kwotą dwukrotnie wyższą od tej, którą dysponowała wcześniej, może skutecznie przeprowadzić inwestycję. Razem z kosztami sporządzenia projektu i pełnienia nadzoru inwestorskiego inwestycja wyniesie ponad 12,7 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie