Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ustecki bóbr szykuje się do zimy (zdjęcia)

Przemysław Wawryk
Przemysław Wawryk
Ustecka bobrza rodzina szykuje  się do zimy, podgryzając i powalając kolejne drzewa oraz robiąc kaskadę tam. Ten największy europejski gryzoń, na strudze zwanej kiedyś Młynarką, a teraz Otocznicą wybudował kaskadę dwóch tam widocznych na zdjęciach oraz wykopał w skarpie podziemny tunel z jamą, legowiskiem. Niestety rodzina ma pecha, bo ta rzeczka podlega melioracji i często jest czyszczona, a tamy zgodnie z prawem są rozbierane.

Bóbr może żywić się niemal wszystkimi dostępnymi częściami roślin przybrzeżnych i wodnych – łykiem drzew i krzewów , gałązkami, roślinami zielnymi: trzciną. Od późnej wiosny do wczesnej jesieni bobry żywią się głównie roślinnością zielną. Od października, kiedy jej zaczyna brakować, zaczynają wybierać krzewy i drzewa liściaste. Ich fragmenty są także magazynowane na zimę. Bobry nie zjadają jednak samego drewna, ale korę drzew, liście, młode pędy, cienkie gałązki i łyko. W Polsce bóbr europejski objęty jest ochroną, ale dopuszcza się wyłapywanie i odstrzał na terenach, gdzie czynią zbyt wielkie szkody.

Na przełomie XIX i XX wieku bóbr w Polsce prawie wyginął .Jego populacja została odtworzona poprzez sprowadzenie dorosłych osobników z terenu ZSRR. Prowadzona do 2000 roku reintrodukcja bobra spowodowała zasiedlenie całego terenu Polaki, oprócz wysokich terenów górskich.
Ustecka bobrza rodzina szykuje się do zimy, podgryzając i powalając kolejne drzewa oraz robiąc kaskadę tam. Ten największy europejski gryzoń, na strudze zwanej kiedyś Młynarką, a teraz Otocznicą wybudował kaskadę dwóch tam widocznych na zdjęciach oraz wykopał w skarpie podziemny tunel z jamą, legowiskiem. Niestety rodzina ma pecha, bo ta rzeczka podlega melioracji i często jest czyszczona, a tamy zgodnie z prawem są rozbierane. Bóbr może żywić się niemal wszystkimi dostępnymi częściami roślin przybrzeżnych i wodnych – łykiem drzew i krzewów , gałązkami, roślinami zielnymi: trzciną. Od późnej wiosny do wczesnej jesieni bobry żywią się głównie roślinnością zielną. Od października, kiedy jej zaczyna brakować, zaczynają wybierać krzewy i drzewa liściaste. Ich fragmenty są także magazynowane na zimę. Bobry nie zjadają jednak samego drewna, ale korę drzew, liście, młode pędy, cienkie gałązki i łyko. W Polsce bóbr europejski objęty jest ochroną, ale dopuszcza się wyłapywanie i odstrzał na terenach, gdzie czynią zbyt wielkie szkody. Na przełomie XIX i XX wieku bóbr w Polsce prawie wyginął .Jego populacja została odtworzona poprzez sprowadzenie dorosłych osobników z terenu ZSRR. Prowadzona do 2000 roku reintrodukcja bobra spowodowała zasiedlenie całego terenu Polaki, oprócz wysokich terenów górskich. Fot. AT
od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ustka.naszemiasto.pl Nasze Miasto