Jantar Ustka: wygrana na początek

KNA
Piłkarze Jantara Ustka świetnie rozpoczęli rundę wiosenną w IV lidze, odnoszą cenne zwycięstwo wyjazdowe z Orkanem Rumia.

Nietypowo, bo na stadionie narodowym rugby w Gdyni Orkan Rumia podejmował usteckiego Jantara. Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gości, którzy pomimo posiadania wyraźnej przewagi w posiadaniu piłki nie zdołali udokumentować jej golem w pierwszych dwóch kwadransach gry. Udało się to dopiero w 31 minucie spotkania, kiedy to po dośrodkowaniu Kacpra Dawida z rzutu wolnego i zgraniu piłki głową przez Patryka Pytlaka wzdłuż bramki akcję skutecznie sfinalizował z bliskiej odlegości Kamil Wójcik. Wynik 0-1 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, którzy od pierwszej minuty drugiej odsłony ruszyli do ataku. Orkan zaczął dłużej operować piłką jednak nie zdołał wykreować klarownych sytuacji, a to z uwagi na dobrą dyspozycję duetu stoperów gości Bartłomieja Brzostowicza i Bartłomieja Oleszczuka. Cofnięty Jantar nie ustrzegł się jednak błędów. Jeden z zawodników Orkana przedarł się w pole karne Jantara i chcąc uderzyć na bramkę gości został nieprzepisowo zatrzymany przez Oleszczuka w konsekwencji czego sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Tego na bramkę zamienił Dawid Kowalski. Po stracie gola Jantar ruszył do ataku. Rezultatem powyższego był gol strzelony w 65 minucie. Odnotowania wymaga, że bramka ta padła w tożsamy sposób jak pierwsza. Ponownie rzut wolny bił Kacper Dawid, wzdłuż bramki piłkę głową tym razem zgrał Bartłomiej Oleszczuk, zaś akcje z piątego metra wykończył Maciej Dawid. Orkan po starcie drugiej bramki przesunął więcej

zawodników na połowę Jantara. Zmiana taktyki nie przyniosła jednak pożądanego przez gospodarzy efektu. Bramkarz Patryk Wójcik, jak również cały blok defensywny gości nie dali się zaskoczyć już do końca meczu. Jantar z kolei groźnie kontratakował. Okazję bramkową po akcji Patryka Pytlaka prawą stroną miał Bartłomiej Nałęcz jednak z linii pola karnego uderzył nad poprzeczką. Następnie mocny strzał Karola Czubaka zza szesnastki doskonale wybronił bramkarz Orkana Sławomir Kondracewicz. Wynik jednak nie uległ już zmianie i to Jantar powrócił do Ustki z kompletem punktów, tym samym udanie inaugurując rundę wiosenną.

Orkan Rumia - Jantar Ustka 1:2 (0:1) Gole: Orkan - Dawid Kowalski 53'; Jantar - , 32' Kamil Wójcik 65' Maciej Dawid

Jantar: Patryk Wójcik - Oleszczuk, Brzostowicz, Wasiuk, Zborowski- Granosik, Nałęcz, Kacper Dawid- Pytlak, Czubak, Kamil Wójcik kpt.
Ławka rezerwowych: Przychoda, Maciej Dawid, Jazurek, Jakub Żebrowski, Panasiuk, Hyjek, Niemkowicz